Filmové tipy – podzim 2015

The Martian

Matt Damon se po veleúspěšném opusu Interstellar opět vrací do vesmíru! A čeká ho velmi podobný osud – při výzkumné misi na planetě Mars se Mark Watney (Damon) oddělí od zbytku svého týmu a ten v domnění, že Mark nežije, planetu opustil. Když Země ale po několika dnech začne přijímat Markovo nouzové volání, všechny lidské síly se upnou k jednomu cíli: zachránit astronauta, který je odsouzen k osamělému a nebezpečnému životu na nehostinné planetě…

Ve filmu podle knihy Andyho Weira sekunduje Damonovi herečka Kate Mara, která si potřebuje vylepšit pošramocenou reputaci, po diváckém i finančním propadu nejnovější reinkarnace Fantastické čtyřky.

Profil filmu
Premiéra: 1. 10. 2015
Režie: Ridley Scott
Obsazení: Matt Damon, Kate Mara

Spectre

Bond. Další Bond. Ano, již čtyřiadvacátého filmu o agentovi 007, kterého počtvrté ztvární britský herec Daniel Craig, se opět zhostil Sam Mendes, režisér Skyfallu. V nové bondovce se bude muset nejznámější agent jejího veličenstva postavit minulosti a za pomoci série vodítek se dostává na stopu zločinecké organizaci, která se nazývá SPECTRE. Cestu mu samozřejmě budou ztěžovat různí členové organizace, jako například nájemný zabiják Mr. Hinx (Dave Bautista) nebo tajemný Franz Oberhauser (Christopher Waltz). Už jen díky těmto zvučným jménům to vypadá na pořádnou jízdu.

Profil filmu
Premiéra: 11. 6. 2015
Režie: Sam Mendes
Obsazení: Daniel Craig, Christopher Waltz

Steve Jobs

Ať jste jablíčkáři nebo ne, musíte uznat, že Steve Jobs je muž s velkým M ve světě technologií. Proto je po jeho smrti snaha zfilmovat jeho život velmi oblíbeným koníčkem spousty tvůrců. Poslední pokus s názvem jOBS s Ashton Kutcher v hlavní roli nebyl žádný velký úspěch, a tak se do vousů a brejliček protentokrát vžije Michael „Magneto“ Fassbender, který v poslední době vystoupal v žebříčku slávy velmi vysoko. Ale nejenom dobré obsazení naznačuje možný úspěch. Scénář si totiž vzal na starosti Aaron Sorkin, mág, který stojí například za facebookovským The Social Network nebo seriálovým hitem Newsroom. A to přesvědčí i mě, zarytého anti-jablíčkáře.

Profil filmu
Premiéra: 12. 11. 2015
Režie: Danny Boyle
Obsazení: Michael Fassbender, Kate Winslet

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.