Student FITu zabodoval v soutěži se svou diplomkou

Informační technologie patří k oborům, o jejichž odborníky je stále velký zájem. Pravidlem bývá, že ti, co se snaží nejvíc, pak sklízí i největší úspěchy. A co jiného, než akademická půda by měla rozvíjet znalosti a talent budoucích expertů?

Ještě větší kreativitu pak u studentů budí zápolení se jejich kolegy z konkurenčních škol. A o to se stará soutěž ACM SPY. ACM SPY (Czech ACM Chapter & Slovakia ACM Chapter Student Project of the Year) je oficiální soutěž nejprestižnějších českých a slovenských univerzit o nejlepší diplomovou práci v oblasti informatiky a informačních technologií.

Každá univerzita, na které se informační technologie studují, má možnost zaslat až 10 vyjímečných diplomových prací, které posuzuje odborná porota a vybírá finalisty. V roce 2014 reprezentoval ve finále naši fakultu Luboš Krčál se svou závěrečnou prací Incremental Clustering-Based Compression a umístil se na 6. místě. Diplomová práce  se zabývá velmi efektivním systémem komprese souborů, při které se využívají odkazy na podobné soubory v daném systému. Vedoucím práce byl prof. Jan Holub, který je pro ČVUT ambasadorem soutěže a zároveň jedním z členů odborné poroty.

Foto: http://www.acm-spy.cz/fotogalerie/

Kamila Pětrašová

Členkou redakce jsem se stala po nástupu na FIT v roce 2014. Začlenění mojí osoby bylo po celou dobu svým způsobem magické. Holka z umělecké školy řídí časopis o informačních technologiích, no posuďte sami. Moje funkce šéfredaktorky dokázala i to, že i ten nejmenší v kolektivu může vládnout a přitom netrpět napoleonským komplexem, protože jsem byla pro své ovečky ikonou dobra, vřelosti a spravedlnosti. Nemám ráda modrou a puntíky. Oceňuji lidi se smyslem pro humor a ironii. Kontaktovat mě můžete na kamila.petrasova@gmail.com.