Seznamovák 2017: Kdopak by se FITu bál

O Seznamováku jsem se dozvěděla už na Dnu otevřených dveří a ani jsem nijak nepřemýšlela o tom, jestli jet, ale spíš kdy. Nakonec jsem se rozhodla pro druhý turnus a 5. září ráno jsem nervózně stepovala v Praze na nádraží a hledala zbytek skupiny. Našla jsem nás poměrně snadno a za chvilku už jsem si povídala s budoucími spolužáky a nervozita ze mě pomalu opadávala…

Cesta vlakem byla zábavná a rychle utíkala, stejně jako cesta do areálu, kde jsme se akorát mohli pozdravit s prvním turnusem a společně s nimi jsme pro organizátory vytvořili uličku důvěry, kterou si mohli všichni proběhnout. Poté pro nás následovala prohlídka areálu a pro ně už loučení a cesta domů.

[1] Lucka Procházková
První seznamovací aktivity nás čekaly hned odpoledne a po klasickém seznamovacím kolečku následovala první týmová hra. Těch bylo v průběhu Seznamováku ještě několik a body z nich se započítávaly do hlavní soutěže.

V noci a nad ránem jsme se seznamovali s novými spolužáky a do chatek se nám moc nechtělo, jelikož v nich byla poměrně slušná kosa.

Druhý den jsme začali stylovou IT rozcvičkou (která nás, tedy alespoň mě, v půl osmé ráno příliš nezajímala). Po snídani nás čekal blok přednášek o tom, co nás čeká a nemine. Dostali jsme spoustu tipů a rad, které nám (jak všichni doufáme) pomohou prvák překonat. Přednášky byly opravdu poučné, bylo skvělé, že to nebyly sylaby předmětů, něco, co si přečteme v bílé knize, ale opravdu rady a tipy, jak na to.

Odpoledne jsme si zaběhali při fiťáckém dračáku a při historické hře, při které jsme se naučili spoustu zajímavých definic a vět. Víte třeba, jak zní definice Pumping lemma?

Večer jsme se pak seznámili s někým z našeho kruhu, takže snad každý když přijde poprvé do školy, uvidí známou tvář.

Ani jsme si nevšimli, jak to uteklo, ale byl tu předposlední den se závěrečnou soutěží a závěrečným ohněm. Kdo chtěl, opekl si buřta a seděl u ohně, kde se mohl zaposlouchat do nadšeného zpěvu za doprovodu skvělých kytaristů. Komu byla u ohně zima, mohl dát přednost pódiu v jídelně a taneční hudbě, která se rozléhala až do brzkých ranních hodin.

Poslední den ráno nás čekalo už jenom vyhlášení výsledků hlavní soutěže a rozdávání cen, balení úklid a loučení. Za mě můžu říct, že se mi fakt domů nechtělo. Celý Seznamovák byl super a můžu ho všem budoucím prvákům doporučit. Odnesla jsem si nejen rýmu, ale i spoustu informací a hlavně nové kamarády.

Všem organizátorům klobouk dolů za skvělou organizaci a velké díky za úžasný program a těším se na shledanou na FITu!

hlavička článku: AVC ČVUT
[1] AVC ČVUT

Lucie Procházková

Na FITu jsem už čtvrtým rokem a jelikož mě kromě IT baví i jiné činnosti, jako například psaní, tak jsem se octla i v redakci. Pokud neťukám do klávesnice, ťukám do klaviatury, brnkám na kytaru nebo něco organizuji - převážně v Czechitas anebo v organizaci YMCA Kontaktovat mě můžete na prochl10@fit.cvut.cz.