Oslavte s ČVUT 25 let internetu v ČR

Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden… Internet! Dne 13. 2. 1992 se Česká republika poprvé oficiálně připojila k internetu. A nestalo se tomu nikde jinde, než na pražském Českém vysokém učení technickém.

Naštěstí tam u toho tenkrát nebyla Věra Pohlová, aby nám všechny ty internety zakázala. Ti, kteří u toho byli a pomohli vzniku nejen českého internetu tak, jak ho známe dnes, ani tentokrát chybět nebudou. Pojďte spolu s nimi a ČVUT oslavit 13. 2. 2017 pětadvacáté výročí internetu v ČR. Slavnostní setkání se koná od 9:00 do 14:15 v posluchárně číslo 256 Fakulty strojní ČVUT v Praze-Dejvicích, Technická 4 (2. patro).

Akce bude zahájena panelovou diskusí „Jak jsme se připojili na Internet“, která bude přenášena z partnerské akce Oslavujeme 25 let internetu v České republice. Další bloky se pak budou věnovat tématům „Rozvoj Internetu v Československu a okolních zemích“ nebo „Výzkumné sítě jako lídři inovací“.

Podrobný program najdete na webové stránce https://25let.online, kde je také možno se na setkání zdarma registrovat.

A pokud chcete vědět víc o historii internetu, přečtěte si náš článek Historie internetu aneb první zpráva byla vlastně trolling z aktuálního tématu Historie IT.

mm

Veronika Dvořáková

Aktivistka nejen na fakultních sociálních sítích, ale také na všech jejich akcích a dění pro studenty, zaměstnance, zájemce o studium i veřejnost. Jinak to ani nejde, jelikož na FIT ČVUT již několikátým rokem pracuji na PR oddělení. Ještě ve školních letech, která dala z koníčku vzniknout mé současné profesi, jsem pomohla zrodu tohoto časopisu, tradici fakultních narozenin nebo divadelního spolku. Se spolužáky jsem také zakladatelem Seznamováku FIT, který pomáhá prvákům se vstupem na naši fakultu. Kontaktovat mě můžete na veronika.dvorakova@fit.cvut.cz.