Studentský klub FIT++

FIŤáci všech oborů, spojte se! Po měsících plánování, příprav, lelkování a prokrastinování vznikl na konci akademického roku v rámci Studentské unie ČVUT klub FIT++, který si klade za cíl sdružovat aktivní studenty FITu se zájmem pomáhat při organizování různých školních akcí, od DOD, přes Muzejní noc, až po FITpárty.

Celá myšlenka vzešla z recesistického návrhu na založení klubu Šití a vyšívání, který by vedl dnes již Ing. Standa Jeřábek. Vzhledem k počtu akcí, které se na FITu konají, a nedostatku lidí, kteří by je pomáhali organizovat, pohrával si Standa s myšlenkou, že by bylo dobré sdružovat a propojovat aktivní lidi na FITu, kteří by sem tam rádi svojí troškou do mlýna přispěli.

K založení klubu v rámci Studentské unie je třeba přípravný výbor složený ze 3 lidí. Proto Standa oslovil Richarda Holaje (který již bohužel není mezi námi (šel studovat na FIT do Brna)) a Sašu Zejniloviče.

Standova vize jednotného klubu FIŤáků se začala lehce otřásat v základech, když Saša z FIT odešel.

Proto jsem byl osloven já, abych trojici doplnil, a tak jsem jako slepý k houslím přišel k napůl hotovému projektu, který měl v té době ještě pracovní názvy jako „FITlovačka, aneb žádný hněv a žádná rvačka“ či „if(FIT)“.

Při jedné ze schůzí, kde jsme rozjímali nad budoucností klubu, padl název FIT++ (studenti, co prošli alespoň PA2, jistě pochopí), a ten jsme nakonec vybrali jako nejvhodnější. Samotný FIT má už za sebou více než 100 letou existenci, a tak je na čase přidat rozšíření v podobě studentského klubu.

Poté ale tým opustil i Richard, a tak vývoj na nějakou dobu stagnoval.

Díky Standově aktivitě se k nám ale nakonec připojil Jirka Hanuš (kterého můžete znát jako organizátora Osudových her), a mohli jsme zase pokračovat.

Když jsme měli sepsané všechny důležité dokumenty a klub dostal zelenou jak neformálně od pana děkana, tak také formálně od Studentského parlamentu, zbývalo už jen jediné: nově zrozený klub FIT++ jako zakládající členové fakticky nastartovat.

Dle očekávání se pozice prvního předsedy klubu ujal Standa, já si na svá bedra vzal místopředsednictví.

Další krok je na vás. Máte zájem účastnit se organizace školních akcí? Chcete udělat z FITu něco víc, než jen fakultu, kam si chodíte odsedět přednášky? Nebo chcete pouze vědět, co se na FITu bude dít zajímavého? Vstupte do FIT++!

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.