Bývalí členové redakce

Lukáš Janeček

Pozice: korektor
O mně: Jsem ve druháku, plánuji stát se znalostním inženýrem, rád hraji míčové, ale i počítačové hry, rád čtu a cestuji. Díky čtení jsem se stal opravdovým grammar nazim, takže tady mě máte 🙂
Kontakt: janeclu4@fit.cvut.cz

Ondřej Hajnyš

Pozice: korektor
O mně: Jsem šťastný, že jsem (stále) na FITu. Mým poznávacím znamením jsou kraťasy (celoročně) a klávesnice. Mimo školu mě najdete nejčastěji na horolezecké stěně. Zbožňuji Karla Jaromíra Erbena a Edgara Allana Poea.
Kontakt: hajnyon2@fit.cvut.cz

Michal Lepíček

Pozice: kritik (čti: korektor)
O mně: Redakce ode mne nezíská jediný pozitivní slovo, to je jasný. Ještě mají do čitelnosti daleko a vůbec – viděli jste kolik předložek je v tomto seznamu na konci řádku? Nu a ve volném čase si je vyhledávám osobně, abych je mohl kritizovat do očí.
Kontakt: lepicmi1@fit.cvut.cz

Milan Kurka

Milan Kurka

Pozice: redaktor
O mně: V redakci časopisu začínám třetí rok a stále mě to neuvěřitelně baví – stejně jako FIT! Obě tyto věci spojují mé největší záliby v jednu – a to psaní o informatice. Kromě časopisu jsem členem FIT++, kde kromě jiného organizuji akci pro nové studenty Hello FIT!. Přizván jsem byl také k organizaci fiťáckého Seznamováku, pravidelně mě můžete vidět na různých fakultních akcích a … prostě je toho hodně. 🙂 Ve volném čase se věnuji grafice, webařině a výletům do neznáma, protože život přeci není jen počítač. 🙂
Kontakt: kurkamil@fit.cvut.cz
Články autora

Klára Pavlišová

Pozice: redaktorka
O mně: Na FITu jsem od roku 2013. Do teď jsem se školních aktivit příliš neúčastnila, tak jsem si řekla, že je na čase to změnit. A jak jinak než psaním, které mě vždy bavilo, ale v poslední době jsem k němu neměla mezi vším tím programováním moc příležitostí.
Kontakt: pavlikl3@fit.cvut.cz
Články autora

Adam Kvita

Pozice: redaktor, korektor, webový opravář
O mně: Jsem webový nadšenec s přehnanými sklony k perfekcionismu a smyslem pro sarkastický humor. Občas pomůžu s organizací fakultních akcí. Volna trávím nejradši někde hodně daleko na cestách.
Kontakt: kvitaada@fit.cvut.cz

Jiří „Hany“ Hanuš

Pozice: redaktor
O mně:  2014 jsem nastoupil na FIT. Aktivit na vysoké škole není málo a i já jsem se do těchto aktivit „zavrtal“ trochu více. Už pár let organizuji doma na Strahově Osudové hry – hry o sud piva.
Dále jsem se dostal k organizaci FIŤáckého Seznamováku, Narozenin FITu, výpomoc při dalších akcí FITu. Také jsem spoluzakladatel studentského klubu FIT++, který spadá pod Studentskou Unii, potom méně aktivním členem 3D Labu na FITu. Tož jak jsem povídal – nějak jsem se do toho zavrtal.
Kontakt: hanusji8@fit.cvut.cz
Články autora

Lukáš Winkler

Pozice: redaktor
O mně: Na FITu jsem nováčkem. Již 6 let se věnuji historickému šermu a naneštěstí jsem záhy zjistil, že na Progtest se s mečem jít nedá a zbroj mé nervy neochrání. Škoda. Jo, a taky jsem angažovaný člověk, takže teď jsem i členem redakce.
Kontakt: winklerlukas.wl@outlook.com

Jan Bittner

Pozice: redaktor
O mně: Na FITu jsem sice prvním rokem, ale již jsem se stihl angažovat na nejrůznějších místech. Vytvořil jsem skupinu Proaktivní FIT ČVUT, která se zaměřuje na skupinové doučování a spoluučení. Podílím se na vývoji aplikace learnshell, pomocí které se snažíme zlepšit výuku shellu. Pomáhám na fakultních akcích jako DOD a jsem předsedou FIT++. Ve svém volném čase se věnuji zejména webovému vývoji.
Kontakt: bittnja3@fit.cvut.cz
Články autora

Marcela Uhlíková

Pozice: redaktorka
O mně: Jsem (zatím) pozitivní člověk. Mám ráda Moravu, jahody se šlehačkou, moře a hory. Jezdectví, atletika, golf a badminton jsou mé životní sporty. Obdivuji Jardu Jágra a doma bych chtěla mít Jacka Nicholsona :). Domnívala jsem se, že ajťák je synonymem ke slovu marťan – to se teď pokouším svou prací v PR vyvrátit. Vadí mi hloupost, násilí a arogance. Řídí mě motto: „Pokora nepokoří.“
Články autora

Jiří Mikeš

Pozice: redaktor
O mně: Před lety, když jsem promoval na jedné humanitně zaměřené vysoké škole, jsem měl představu, že změním svět. Teď už jsem o něco moudřejší, takže spíš přemýšlím, kde se stala chyba, že se mi to prozatím nepovedlo. Samozřejmě se nevzdávám, a i proto jsem se vrátil zpět na místo činu. Tentokrát jsem však raději neponechal nic náhodě a zamířil na technický FIT, přímo do centra všeho dění, tedy na PR oddělení. Super na téhle práci je, že si můžu říkat a psát, co chci, a ještě mi za to platí. Jinak věřím ve svobodu jednotlivce a potřebu zpochybňovat naprosto vše, zvlášť když vás ostatní ujišťují, že to myslí upřímně. Mám rád satiru a černý humor. A hlavně želatinové medvídky!
Články autora

Jan „Bouchy“ Bouchner

Pozice: redaktor
O mně: V roce 2014 jsem si po pěti letech na FIT odnesl v igelitce inženýrský diplom a v hlavě vyjma nabytých vědomostí i spoustu hezkých vzpomínek. Starám se o napůl uschlý fíkus, a proto jsem dobrý člověk.
Kontakt: jan.bouchner@gmail.com
Články autora

Zdeněk Kasner

Pozice: redaktor, korektor
O mně:Do fakultního časopisu jsem trvale přispíval od roku 2014. Po bakaláři z FITu jsem ovšem dezertoval na FEL, čímž jsem se stal ex-redaktorem – externím redaktorem. Rád bych se časopisu věnoval i dál, ovšem protože je málo času (a vzhledem k mé fakultní příslušnosti mohu přispívat pouze do rubriky “Zprávy ze zahraničí”), moje články existují pouze v kvantové superpozici. Neboli nevěřte, že nějaký skutečně bude, dokud ho neuvidíte na vlastní oči! 🙂
Kontakt: kasnezde@fel.cvut.cz
Články autora

Richard Holaj

Pozice: šéfredaktor, redaktor
O mně: Na FITu začal studovat v září 2012 a k redakci se přidal jako zakládající člen obnoveného časopisu o rok později, v září 2013. V „období bezvládí“ rovněž krátce působil jako šéfredaktor. Na své redaktorské pozici pak setrvával až do srpna 2015, kdy nás bohužel opustil (jak napsal současný šéfredaktor) a odnesl si s sebou bakalářský titul. Od prosince 2016 však působí jako externí dopisovatel z Onoho světa (čtěte rovněž jako z Dálného východu, či z Brna), kde studuje počítačovou lingvistiku a věnuje se dalším činnostem na hranici vědy a chudoby.
Články autora

Kamila Pětrašová

Pozice: šéfredaktorka, redaktorka, korektorka
O mně: Členkou redakce jsem se stala po nástupu na FIT v roce 2014. Začlenění mojí osoby bylo po celou dobu svým způsobem magické. Holka z umělecké školy řídí časopis o informačních technologiích, no posuďte sami. Moje funkce šéfredaktorky dokázala i to, že i ten nejmenší v kolektivu může vládnout a přitom netrpět napoleonským komplexem, protože jsem byla pro své ovečky ikonou dobra, vřelosti a spravedlnosti. Nemám ráda modrou a puntíky. Oceňuji lidi se smyslem pro humor a ironii.
Články autora

Eliška Žehrová (Hrubá)

Pozice: šéfredaktorka, redaktorka, korektorka
O mně: V roce 2009 jsem nastoupila na FIT do historicky prvního ročníku. Jelikož jsme byli první odvážlivci a bylo nás celkem málo, měli jsme silný vztah k mladé fakultě. To mě také o tři roky později přivedlo k práci na PR, kde jsem se mj. zasloužila o pravidelné vydávání fakultního časopisu a sestavení nové redakce. V roce 2014 jsem úspěšně zakončila magisterské studium a bylo načase dát prostor dalším mladým a odvážným…
Kontakt: hrubaeli@gmail.com
Články autora