Fakultu informačních technologií ČVUT v Praze čeká inaugurace děkana a oslava 1000. narozenin!

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze dne 1. července 2017 završila osm let existence a vstoupila do roku devátého.  Kromě již tradiční oslavy narozenin naší fakulty se uskuteční inaugurace nového děkana fakulty doc. Marcela Jiřiny.

Inaugurace děkana proběhne 16. listopadu 2017 od 11:15 v Betlémské kapli. Na tomto akademickém obřadu složí děkan slavnostní slib do rukou předsedy Akademického senátu FIT Ing. Danielu Vašatovi, Ph.D. Během inaugurace budou také jmenováni noví proděkani a dále budou uděleny dvě Medaile FIT.

Na inauguraci naváže její oslava spojená s osmými fakultními narozeninami. Tato událost se odehraje v Kongresovém sále Masarykovy koleje od 17:00.

Kromě setkání s lidmi a osobnostmi z fakulty čeká návštěvníky vyhlášení ankety FIŤák roku 2016/2017, ve které do 14. listopadu probíhá hlasování. Ani o kulturní program nebude nouze – ve večerních hodinách vystoupí mladý talentovaný houslista a hudební producent Hipox, student bakalářského studijního programu na FITu.

Housle však nebudou jediným nástrojem, který rozhýbe kongresový sál. Po dvou letech na Narozeninách FIT opět vystoupí perkusní kapela Barrel Battery, kde působí vyučující Katedry aplikované matematiky Jan Starý.

Večer budou doplňovat soutěže a hry, kde si budete moci vysoutěžit drobné ceny. Vstup na akci je zdarma.

Milan Kurka

V redakci časopisu jsem třetí rok a stále mě to neuvěřitelně baví – stejně jako FIT! Obě tyto věci spojují mé největší záliby v jednu – a to psaní o informatice. Kromě časopisu jsem předsedou klubu FIT++, kde kromě jiného organizuji akci pro nové studenty Hello FIT!. Přizván jsem byl také k organizaci fiťáckého Seznamováku, pravidelně mě můžete vidět na různých fakultních akcích a … prostě je toho hodně. :) Ve volném čase se věnuji grafice, webařině a výletům do neznáma, protože život přeci není jen počítač. :) Kontaktovat mě můžete na kurkamil@fit.cvut.cz.