Novinky z dění na FITu

Díky tomu, že je FIT mladou fakultou s mladými vyučujícími, dostává se nám příležitosti zde studovat pokrokové předměty a inovace studijního procesu, které byste na žádné světové univerzitě nenašli. Od akademického roku 2017/2018 se u nás začne vyučovat několik nových předmětů, které vás jistě zaujmou, protože jsou vhodné nejen pro zaryté programátory, ale i ty, kterým se při studiu tolik nedaří, či dokonce pro naše babičky a dědečky. To však nejsou jediné změny, které naši fakultu čekají.

Nové předměty

Po úspěchu předmětu 3D tisk (BI-3DT) se začne vyučovat předmět 2D tisk (BI-2DT). Kromě sestavování vlastní laserové tiskárny se studenti v předmětu naučí, jak tisknout oboustranně, aniž by museli pokaždé zjišťovat, jestli papír dát do tiskárny tiskem nahoru nebo dolů, nebo co dělat, když dojde v tiskárně papír.

Nově studenti prvního semestru, kromě kurzu FIT-BOZP, absolvují také kurz FIT-PUK (Předčasné Ukončení Studia). Tento kurz si klade za cíl zabránit dlouhým frontám, které vznikají na přelomu roku na studijním oddělení. Z nařízení děkana fakulty musí studenti tento kurz znovu absolvovat i v prvním semestru magisterského studia.

Vzhledem k velmi nízké průchodnosti prvním ročníkem bakalářského studia se fakulta rozhodla zavést v 1. semestru předmět BI(G)-MAC, který dá většině studentů potřebný základ do života. V předmětu se studenti naučí práci ve fastfoodech, osvojí si základy otáčení hamburgerů a uvědomí si, jak je důležité nezapomenout na okurku.

Již od letního semestru 2016/2017 se na FITu vyučuje předmět BI-HAC (Hackovani), který si zapsala naše redaktorka Klára a rozhodla se, že o svých zkušenostech s předmětem napíše článek.

Na FITu také vznikne nový studijní program – univerzita třetího věku (TI). Budou se v něm vyučovat takové předměty jako TI-ON (zapínání počítače), s navazujícím předmětem TI-OFF (vypínání počítače), dále TI-KKT (Kam kliknout) nebo TI-TYTY (Ty Internety). Duplicitou zkratky studijního programu se zkratkou oboru Teoretická informatika (TI) si je fakulta vědoma, a proto se rozhodla tento obor zrušit.

Obecné informace

Abychom opravdu byli všichni FIT, rozhodl se pan děkan, že zavede sadu opatření, které zaručí, že studenti a zaměstnanci budou schopni naši fakultu reprezentovat nejenom duchem, ale i tělem. O vyhlášce „Buď FIT, žij FIT!“ se rozepsala Veronika.

Škola zavádí vlastní měnu fitcoin, díky které budete moci nejen platit v menze, ale za určitý počet fitcoinů se budete moci kupovat kredity. Dolování fitcoinů bude probíhat přes systém Progtest.

Na popud děkana Fakulty informačních technologií prof. Ing. Pavla Tvrdíka CSc. vydáváme prohlášení, že pan děkan opravdu NEHRÁL hraběte Dooku v sérii Hvězdné války, NEUKÁŽE vám svůj světelný meč a kredity opravdu NEBUDOU stačit.

Nakladatelství ČVUT vydává nová skripta pro všechny osamělé programátory, kteří hledají ten správný socket, jenž by vnesl trochu lásky do jejich života. Skripta ponesou název C++11 pravidel jak sbalit holku.

Fakulta informačních technologií vypisuje inzerát na pozici: Překladatel vyučujících. Hledáme zájemce s výbornou češtinou, který je však rodilý mluvčí v C++ nebo jiných objektově orientovaných jazycích. Zaměstnanec bude sloužit studentům i dalším zaměstnancům k pochopení vyučujících těchto jazyků.

Obrázky:

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.