Oslavte s ČVUT 25 let internetu v ČR

Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden… Internet! Dne 13. 2. 1992 se Česká republika poprvé oficiálně připojila k internetu. A nestalo se tomu nikde jinde, než na pražském Českém vysokém učení technickém.

Naštěstí tam u toho tenkrát nebyla Věra Pohlová, aby nám všechny ty internety zakázala. Ti, kteří u toho byli a pomohli vzniku nejen českého internetu tak, jak ho známe dnes, ani tentokrát chybět nebudou. Pojďte spolu s nimi a ČVUT oslavit 13. 2. 2017 pětadvacáté výročí internetu v ČR. Slavnostní setkání se koná od 9:00 do 14:15 v posluchárně číslo 256 Fakulty strojní ČVUT v Praze-Dejvicích, Technická 4 (2. patro).

Akce bude zahájena panelovou diskusí „Jak jsme se připojili na Internet“, která bude přenášena z partnerské akce Oslavujeme 25 let internetu v České republice. Další bloky se pak budou věnovat tématům „Rozvoj Internetu v Československu a okolních zemích“ nebo „Výzkumné sítě jako lídři inovací“.

Podrobný program najdete na webové stránce https://25let.online, kde je také možno se na setkání zdarma registrovat.

A pokud chcete vědět víc o historii internetu, přečtěte si náš článek Historie internetu aneb první zpráva byla vlastně trolling z aktuálního tématu Historie IT.

Veronika Dvořáková

Aktivistka nejen na fakultních sociálních sítích, ale také na všech jejich akcích a dění pro studenty, zaměstnance, zájemce o studium i veřejnost. Jinak to ani nejde, jelikož na FIT ČVUT pracuji na PR oddělení. Ještě ve školních letech, která z koníčku dala vzniknout mé současné profesi, jsem pomohla zrodu tohoto časopisu a se spolužáky založila Seznamovák pro prváky. Kontaktovat mě můžete na veronika.dvorakova@fit.cvut.cz.