InstallFest vyrostl a přesune se na Karlovo náměstí

O víkendu 4. a 5. března 2017 proběhne devátý ročník tradiční konference InstallFest, kterou pro odbornou veřejnost pořádají studenti z klubu Silicon Hill. Letos proběhne na Karlově náměstí a bude větší.

Devátý ročník konference InstallFest bude hodně nový a v mnohém jiný. Vyrostl a nabídne více přednášek v několika sálech, workshopy, stánky a mnoho dalšího. Abychom se vešli, celá akce se přesouvá do budovy elektrotechnické fakulty na Karlově náměstí v Praze, kam se vejde 350 lidí.

Celkem vás o víkendu 4. a 5. března čeká 42 přednášek a 17 workshopů. Budeme mít hodně místa, takže i mnohem víc zábavy. Program je letos rozdělen do tří tracků, kde si všichni přijdou na své. Čekají nás kontejnery, Docker, Flatpak, programovací jazyk Rust, firewally, Ansible, Kubernetes, Python, SaltStack a hromada dalších věcí.

Lukáš Bařinka vás naučí upravit Bash, Michal Kubeček vás provede linuxovým síťováním. Petr Stehlík představí Orange Pi, Martin Semrád představí propojení českého internetu v NIX.CZ, Pavel Tišnovský ukáže novinky ve Vim 8, Ondřej Caletka bude analyzovat otrávenou DNS cache a Martin Bílý předvede FreeBSD na notebooku.

Kromě toho se těšte na stánky se strahovskou sítí a servery, předváděčku elektronických hraček z bastlírny, místní vimpivo, nákup u LinuxMarketu a Club Mate zónu. Užijete si také výbornou kávu, kterou vám opět připraví vpsFree.czKofárna.

Těšte se a nezapomeňte se registrovat, ať se na vás taky dostane.

Autor: Petr Hodač