Letní IT škola pro středoškolačky

Poslední týden prázdnin některá děvčata „obětovala“ volný čas a zúčastnila se letního tábora na půdě ČVUT v Praze. Většinu času dívky strávily na FITu, ale podívaly se i na FEL. Od pondělí do pátku studentky středních škol docházely do učeben, kde jinak pobývají vysokoškoláci, aby se seznámily se základy programování, html jazykem a počítačovou grafikou. Aby to nebylo jenom o sezení za počítačem, podívaly se i do laboratoří. Navštívily Institut intermédií, SAGElab a měly možnost vyzkoušet si roboty.

Letní IT školy se letos zúčastnilo 40 děvčat z celé republiky. Mimopražské dívky měly zajištěné ubytování na koleji v Dejvicích. Byl to tábor se vším všudy včetně bojovky, kterou absolvovaly ve středu večer, jelikož měly za úkol pomocí geolokátoru se zorientovat po Praze a jejích památkách.
I když byl program náročný, děvčata odjížděla nadšená.
Ukázalo se, že IT není jenom klučičí obor!

Autor: Ilona Prausová

Foto: Tereza Kadidlová