I naše fakulta přivítá dívky v rámci GirlsDay

GirlsDay, který letos připadl na 23. dubna, je dnem, kdy se všude možně na světě otevírají technické školy, podniky a výzkumná centra dívkám, aby společně ukázaly, že technika není jen mužská záležitost. Letos se k akci připojujeme i my!

Na FITu holkám předvedeme velmi oblíbený 3D tisk a seznámíme je s naším humanoidním NAO robotem, který ukáže, co nového ho naši studenti naučili.

Kromě naší fakulty se holky ještě podívají na FEL a FSv a návštěvu zakončí v nejnovějším přírůstku dejvického kampusu – Air House (o kterém jsme psali v minulém čísle).

Kamila Pětrašová

Členkou redakce jsem se stala po nástupu na FIT v roce 2014. Začlenění mojí osoby bylo po celou dobu svým způsobem magické. Holka z umělecké školy řídí časopis o informačních technologiích, no posuďte sami. Moje funkce šéfredaktorky dokázala i to, že i ten nejmenší v kolektivu může vládnout a přitom netrpět napoleonským komplexem, protože jsem byla pro své ovečky ikonou dobra, vřelosti a spravedlnosti. Nemám ráda modrou a puntíky. Oceňuji lidi se smyslem pro humor a ironii. Kontaktovat mě můžete na kamila.petrasova@gmail.com.